Utunun tabanina yapisan pislikleri nasil temizlenir

Her ne kadar arayın ütü işlerinizi biz yapalım desekte neredeyse her evde ütü bulunmaktadır ve bu ütünün yanlış kullanım sonucu bazen alt kısmına bazı istenmeyen şeyler yapışabilir. ipuclarim.com sitesinden alıntı yaptığımız aşşağıdaki yazıyı okuyup uygulayarak ütünüzün tabanını eski haline getirebilirsiniz. Fakat unutmayın ki hiçbir ev ütüsü kuru temizleme şirketlerinde bulunan ütü paskaraları ile yapılan ütüyü yakalayamaz.

Şirketimiz bünyesinde ütü robotu kesinlikle kullanılmamaktadır.

Ütünün tabanına yapışan pislikleri nasıl temizlenir.

Ütü çok sıcak olduğunda taban kısımlarına pislik veya yanık kumaş parçaları yapışabilir. Ütüleme işlemi yaparken üstündeki pislikler giysilere geçerek siyah lekeler oluşturur. Konun devamında ütü tabanın temizliği nasıl yapılır hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

Oluşan pislikler için en etkili yöntem teflon ütü tabanı kullanmaktır. Eskidiği zaman atıp yenisini takabilirsiniz. Teflon ütü tabanı kullanmak istemiyorsanız alttaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Ütünün Altı Nasıl Temizlenir?

  • Ütü altında kahverengi gibi lekeler oluştuysa, biraz sirke ile tuzu karıştırıp temiz bir bezle ütün altını ovularak silebilirsiniz.
  • Kağıt havlu veya gazete kağıdı üzerine tuz dökün, ütü sıcakken tuzlu kağıdın üzerinde ütüyü gezdirin.
  • Başka bir yöntem ise: Bir bez parçasın üzerine balmumu sürün, ılık ütüyü bu bezin üzerinde gezdirin.

Bu yöntemler sayesinde ütülerin altında oluşan pis lekeler artık kıyafetlerin üzerine yapışıp kötü bir görüntü sağlamayacaktır.

Konuyu Paylaş